Linear Round Lights
| Wattage | 38W/50W |
| Light Source | SMD |
| Colour Temperature | 3000K/4000K/5000K |
| Mounting | Surface Mounted or Suspended |
| Dimensions | 900mm/1200mm |
| CRI | >80 |
| Input Voltage | 240VAC |
| PF | >0.9 |
| Lumen Output (lm) | 2280lm/3000lm |
| Beam Angle | 120° |
| Wattage | 38W/50W |
| Light Source | SMD |
| Colour Temperature | 3000K/4000K/5000K |
| Mounting | Surface Mounted or Suspended |
| Dimensions | 900mm/1200mm |
| CRI | >80 |
| Input Voltage | 240VAC |
| PF | >0.9 |
| Lumen Output (lm) | 2280lm/3000lm |
| Beam Angle | 120° |
To view our product catalogue please enter your email address.