Downlight
| Wattage | 12w |
| Light Source | COB |
| Colour Temperature | 2700K-6000K |
| Mounting | Recessed |
| Driver | Remote |
| Cut-out | 90mm |
| Dimensions | Height: 50mm Overall: 110mm |
| CRI | 80+ - 90+ |
| Input Voltage | 240v50/60Hz |
| PF | > 0.90 |
| Lumen Output (lm) | 800-900lm |
| Beam Angle | 110D |
| Trim Colour | White, Black |
| Dimming Option | Available |
Finishes
Black
White
Features
- Low Profile
- Advanced Chip Technology
- Fixed
- 3 year warranty
- Ideal for Residential