MAGNETIC RANGE
| Wattage | 28w |
| Light Source | SMD |
| Colour Temperature | 2700K-6000K |
| Mounting | Track Mount Magnetic Integral |
| Dimensions | Overall: 300x180x20mm |
| CRI | 80+ 90+ |
| Input Voltage | 240v50/60Hz |
| PF | > 0.90 |
| Lumen Output (lm) | 1000lm |
| Beam Angle | 110D |
| Trim Colour | White, Black |
Finishes
Black
White
Features
- Advanced Chip Technology
- Adjustable
- 3 year warranty
- Ideal for Retail Display, Wall Unit Displays, Feature Lighting