LED STREET FLOOD
| Wattage | 80w-200w |
| Light Source | SMD |
| Colour Temperature | 3000K-6000K |
| Mounting | POLE TOP |
| Driver | Integral |
| Dimensions | Height: 700mm, 920mm Overall: 350mm, 460mm |
| CRI | 80+ |
| Input Voltage | 240v50/60Hz |
| PF | > 0.90 |
| Lumen Output (lm) | 8800lm-22000lm |
| Trim Colour | Black, Grey |
Finishes
Black
Grey
Features
- 5 year warranty
- Waterproof IP65
- Ideal for Commercial, Carparks