LED STREET LIGHT
| Wattage | 50 - 70w |
| Light Source | High Power LED |
| Colour Temperature | 2700K-6000K |
| Mounting | POLE TOP |
| Driver | Integral |
| CRI | 80+ |
| Input Voltage | 240v50/60Hz |
| PF | > 0.80 |
| Lumen Output (lm) | 4750 - 7125lm |
| Beam Angle | 120D |
| Trim Colour | Black, Grey |
Finishes
Black
Grey
Features
- Advanced Chip Technology
- Fixed
- 5 year
- Waterproof IP65
- Ideal for Car Parks, Security Lighting