LED Round Pendant
| Wattage | 40-60w |
| Light Source | SMD |
| Colour Temperature | 3000K/4000K/5000K |
| Mounting | Suspended, Surface |
| Driver | Integral |
| Dimensions | 500MMX80MM/600MMX80MM |
| CRI | >80 >90 |
| Input Voltage | 240V 50/60Hz |
| PF | >0.9 |
| Lumen Output (lm) | 3500 lm/4200 lm |
| Beam Angle | 120° |
| Trim Colour | White / Black |
| Dimming Option | Available |
Finishes
Black
White
Features
- IP44
- Dali Dimmable Option Available
- Efficacy:100 lm/w Frost, 115 lm/w Clear