Solar LED
| Wattage | 20W/30W/40W/50W/60W |
| Light Source | SMD |
| Colour Temperature | 4000K/5000K/6000K |
| Mounting | Pole Wall Mount |
| Dimensions | 342x93x660mm / 342x93x940mm |
| CRI | >80 |
| Input Voltage | 240VAC |
| PF | >0.9 |
| Lumen Output (lm) | 2000lm 3000lm 4000lm 5000lm 6000lm |
| Finish | Grey |
| Timer and Sensor Options | Available |
Finishes
Grey
Features
- IP66 IK08
- Straight forward convenient maintenance
- Solar Panel Power 48w
- Li Battery for backup, Smart Charging