Anti-Ligature Troffer Ik10
| Wattage | 20W-60W |
| Light Source | SMD |
| Colour Temperature | 4000K, 5000K |
| Mounting | Recessed |
| Driver | Inbuilt |
| Cut-out | 1190mmX310mm |
| Dimensions | 1230X324X80mm |
| CRI | >90 |
| Input Voltage | 240VAC |
| PF | >0.95 |
| Lumen Output (lm) | 2200lm-6600lm |
| Beam Angle | 90Degree |
| Trim Colour | White |
| Dimming Option | DALI Dimmable |