Downlight
| Wattage | 12/20W |
| Light Source | COB |
| Mounting | Recessed |
| Driver | Remote |
| Cut-Out | 90/125mm |
| Dimensions | Ø100*H60, Ø140*H73 |
| CRI | >90 |
| Input Voltage | 240VAC |
| PF | 0.9 |
| Lumen Output (lm) | 950/1600lm |
| Beam Angle | 12°/ 24° /36°/60° |
| Trim Colour | Matt Silver/Gloss White/Black/Gun Black |
| Dimming Option | Dali Dimmable Available |
Finishes
Black
White
Silver
Features
- IP65
- Dali Dimming Available